Siemens EX975LVC1E Induktionshäll
Siemens iQ700 EX975LVC1E är en 90 cm induktionshäll med designram, flexInduction, fryingSensor Plus, powerMove Plus, powerBoost, Dual LightSlider, timer, keep‑warm, barnlås och automatisk avstängning. Fem zoner – inklusive två flexzoner och en trippel-ring – för ultimat flexibilitet och kontroll i köket.
-
Beskrivning
Siemens iQ700 EX975LVC1E – stor matlagningsfrihet med hög precision i en elegant 90 cm induktionshäll. Med designram och glasytor kombineras stil med smart teknologi i ett format som imponerar i funktion och estetik.
Flexibel och intuitiv styrning
flexInduction-zoner formar sig efter dina kokkärl, medan en central trippel-ring anpassningsbart hanterar extra stora grytor. Med Dual LightSlider styr du värmen snabbt och exakt.
Sensorstyrd matlagning
- fryingSensor Plus håller konstant rätt stektemperatur utan att maten bränner
- powerMove Plus ger tre värmenivåer i zonerna – aktiv med position
- powerBoost ökar uppvärmningen med upp till 50 % effektivare
- reStart återgår till senaste inställning vid avbrott
Extra bekvämlighet och säkerhet
Timer, keep-warm, restvärmeindikatorer, control panel lås och barnlås ger trygghet och kontroll. Automatisk avstängning och pan detection gör användningen säker.
Siemens EX975LVC1E – en avancerad induktionshäll för den moderna kocken som vill ha total kontroll och flexibilitet i köket.
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
-
Om tillverkaren
Siemens är ett ledande globalt teknikföretag som har stått för teknisk spetskompetens, innovation, kvalitet och tillförlitlighet i mer än 175 år. Verksamt runt om i världen fokuserar företaget på intelligent infrastruktur för byggnader och distribuerade energisystem, samt på automation och digitalisering inom process- och tillverkningsindustrin.
- Produktblad
| Produkttyp | Induktionshäll |
| Höjd | 51 mm |
| Djup | 520 mm |
| Bredd | 912 mm |
| Antal zoner | 5 st |
| För planmontering (Ja/Nej) | Nej |
| Boostfunktion (Ja/Nej) | Ja |
| Flexibla Zoner (Ja/Nej) | Ja |
| Ram (Ja/Nej) | Ja |
| Artikelnummer | EX975LVC1E |
| Varumärke | Siemens |
Senast sedda produkter
Hitta tillbaka till favoriterna som du tidigare har besökt.