Bertazzoni Premium Induktionshäll, 60 cm, 4 zoner (1 Flex) samt invisible slider
Vacker 60 cm bred induktionshäll med 4 zoner, Premium-modell från Italienska Bertazzoni.
-
Beskrivning
Hällen är utrustad med en LED-display och subtil serigrafi (endast 0,25-0,35 mm tjock)
Multi-Zone-funktionen tillåter dig att brygga ihop två kokzoner för större grytor
Hemligheten bakom hällens höga matlagningsprestationer ligger i den specifika formen på induktionselementen. Alla Premium- och Super-Premium-hällar inkluderar 2 oktagonformade element. Tack vare den oktagonala formen sprids värmen jämnt över hela den länkade zonen. Inga fler hot-spots eller ojämn värme.
• Manövrering: touch; gömd central slider med vitt LED-ljus
• 4 matlagningszoner (2 oktagonala + 2 runda, B4)
• Absorberad Effekt 7400 W
• Barnlås, automatisk kastrullavkänning, restvärmeindikator, timer och pausnings-funktion
• Booster
• Ovanpåliggande montering eller planmontering
• 2 st Automatiska uppvärmningsprogram -
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
-
Om tillverkaren
Historien om Bertazzoni började redan år 1882 när en man vid namn Francesco Bertazzoni började utforska sitt stora intresse för vedeldade spisar. Han bodde i den charmiga italienska byn Guastalla där de första vedeldade spisarna precis hade introducerats. Francesco blev omedelbart fascinerad av de nya produkterna och började drömma om att tillverka sina egna spisar.
Snart blev drömmen verklighet när han och hans son Antonio började tillverka spisar på egen hand, även om det var på mycket liten skala i början. Men med tiden växte deras verksamhet och det blev en stor framgång. Bertazzoni-familjen fortsatte att arbeta med att utveckla och förbättra sina spisar under många år, och idag är företaget känt för att tillverka högkvalitativa köksprodukter med en unik italiensk design.
- Produktblad
| Produkttyp | Induktionshäll |
| Höjd | 49 mm |
| Djup | 520 mm |
| Bredd | 590 mm |
| Antal zoner | 4 st |
| För planmontering (Ja/Nej) | Nej |
| Boostfunktion (Ja/Nej) | Ja |
| Flexibla Zoner (Ja/Nej) | Ja |
| Ram (Ja/Nej) | Nej |
| Artikelnummer | P604I1M30NP |
| Varumärke | Bertazzoni |
Senast sedda produkter
Hitta tillbaka till favoriterna som du tidigare har besökt.