Dekton Arga 30 mm
Dekton Arga är bänkskivan som tagit marknaden med storm. Den är inspirerad av den brasilianska kvartsiten Taj Mahal - vilken genomsyrar exklusivitet med sin bländande glans. Dekton Arga finns i polerad yta.
-
Beskrivning
Dektons exemplariska material har tagit marknaden med storm. Dess tålighet och yta öppnar möjligheterna för ditt hem. Dekton Arga är inspirerad av den fantastiska kvartsiten Taj Mahal. Denna släta bakgrund i krämiga toner med subtila brunguldvener - intensifierar dess dramatiska struktur. En hyperrealistisk grafik, med en bländande glans, ger djup och rikedom till denna keramikskiva. Förutom Dektons otroliga egenskaper och tålighet, har Cosentino lyckats skapa skivor med naturmaterialets utstrålning - helt utan några begränsningar.
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
| Absorbansförhållande | >0.1 % |
| Färg | Ljusbeige med guldiga, varma ådror – inspirerad av Taj Mahal-kvartsit |
| Garanti | 5 år |
| Tjocklek | 12 mm, 20mm |
| Ursprungsland | Spanien |
| Plattstorlek | 3180 x 1430 mm |
| Produkttyp | Bänkskiva |
| Storlek | 3180 x 1430 mm |
| Yta | Polerad |
| Vikt | ca 30 -50kg/m², |
| Material | Keramik |
| Varumärke | Dekton |
Senast sedda produkter
Hitta tillbaka till favoriterna som du tidigare har besökt.